Jacek Wójcicki na inauguracji ekspresu EIP “Radiowa Trójka”

pr3_80

Anna Maria Jopek, Ania Rusowicz, Jacek Wójcicki oraz dziennikarze i przyjaciele Programu 3 Polskiego Radia zapraszają – śpiewająco! – do Expressu InterCity Premium RADIOWA TRÓJKA. W swoją pierwszą podróż z Krakowa do Gdyni Trójkowe Pendolino wyruszy w niedzielę 15 marca. Z tej okazji Program 3 przygotował wiele atrakcji i niespodzianek dla pasażerów i słuchaczy – w pociągu, na dworcach, na trasie jego przejazdu oraz na antenie Trójki

Express InterCity Premium RADIOWA TRÓJKA na swojej trasie pojawi się w niedzielny poranek i wyruszy z dworca Kraków Główny  o godz. 8.06. Na dworcu Warszawa Centralna pociąg spodziewany jest o godz. 10.31, a swój bieg zakończy w Gdyni Głównej o godz. 13.59.

Po raz pierwszy w historii pociąg otrzymuje nazwę rozgłośni radiowej. Program 3 z tej okazji przygotował wiele atrakcji dla podróżnych, słuchaczy i przyjaciół Trójki. Na trzech dworcach odbędą się uroczystości: hucznego odjazdu składu (Kraków Główny), zmiany drużyny konduktorskiej (Warszawa Centralna) i przywitania pociągu (Gdynia Główna). Podróżujący będą mogli podczas  podróży spotkać się i porozmawiać m.in. z Anną Marią Jopek, Anią Rusowicz, Jackiem Wójcickim, Cezarym Harasimowiczem oraz dyrektor Programu 3 Magdą Jethon i dziennikarzami Trójki  – m.in. Arturem Andrusem, Markiem Niedźwieckim, Michałem Olszańskim, Piotrem Stelmachem i Hirkiem Wroną. Nie zabraknie również muzycznych (i nie tylko) niespodzianek w trakcie podróży oraz na dworcach.  Artyści oraz dziennikarze będą np. kontrolowali bilety, smażyli jajecznicę, podawali ciepłe i zimne napoje.

Oficjalne powitanie Trójkowego Pendolino odbędzie się na dworcu Gdynia Główna, gdzie w niedzielę 15 marca już od godz. 12.00 Artur Orzech poprowadzi dwugodzinną audycję „Zaraz wracam”. Nie zabraknie oczywiście konkursów dla słuchaczy i słynnego „Sklepiku Walendziku”, w którym będzie można kupić Trójkowe wydawnictwa i gadżety, w tym kalendarz „Trójka w obrazach wielkich mistrzów”. Wystawa prezentująca zdjęcia z tego kalendarza pokazywana była w hali gdyńskiego dworca w grudniu ub.r. i zagości tu ponownie – specjalnie z okazji przywitania Pendolino.

Przypomnijmy – pociąg Programu 3 Polskiego Radia pojawił się w wiosennym rozkładzie jazdy PKP Intercity i będzie kursował z Krakowa do Gdyni przez Warszawę (i z powrotem) od 15 marca 2015 r. Trasę tę obsłużą składy Pendolino, które dystans z południa na północ Polski  pokonują w rekordowym czasie około 5 godzin i 30 minut.

Dokładne godziny odjazdów pociągów EIP RADIOWA TRÓJKA: Kraków Główny 8.06, Warszawa Zachodnia 10.27, Warszawa Centralna 10.39, Warszawa Wschodnia 10.48, przyjazd do Gdyni Głównej 13.59. Z powrotem: Gdynia Główna 15.07, Warszawa Wschodnia 18.23, Warszawa Centralna 18.35, Warszawa Zachodnia 18.40, przyjazd do Krakowa Głównego 21.02.

(Źródło: materiał prasowy Polskiego Radia)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *